Szymon Hołownia – człowiek z powołaniem!

Szymon Hołownia jest jednym z najbardziej popularnych polskich publicystów i dziennikarzy. Jego książki wyróżnia tematyka jaką w nich porusza. W wydaniach Szymona Hołowni czytelnik spotka się z tematami związanymi z chrześcijaństwem, moralnością, teologią oraz innymi religijnymi aspektami ludzkiego życia.

Najpopularniejsze książki

Szymon Hołownia jest autorem 26 książek (https://www.taniaksiazka.pl/autor/szymon-holownia). Skupia się w nich w głównej mierze na religijnych aspektach ludzkiego życia. Jest mocno powiązany z doktryną Kościoła katolickiego. Dzięki swojemu nowatorskiemu podejściu do pisania o duchowości i kwestiach religijnych zyskał grono oddanych czytelników. Do najsłynniejszych z nich można z pewnością zaliczyć:

– “Monopol na zbawienie” wydanie z 2009 roku

“Jak robić dobrze” wydanie z 2015 roku

– “Wszystko w porządku. Układamy sobie życie” wydanie z 2013 roku wspólnie z Marcinem Prokopem

– “Bóg, kasa i rock’n’roll” wydanie z 2011 roku wspólnie z Marcinem Prokopem

Wczesne lata

Szymon przyszedł na świat 3 września 1976 roku w Białymstoku. W tym mieście ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Następnie wyjechał do Warszawy na studia o kierunku psychologia. Przebywał także dwukrotnie w nowicjacie zakonu dominikanów.

Kariera dziennikarska oraz telewizyjna

Od 1997 roku Szymon Hołownia działał jako dziennikarz w kilku z czołowych polskich gazet. Wśród nich znalazły się min:

– “Gazeta Wyborcza”

“Newsweek”

– “Kultura Popularna”

– “Machina”

– “Przewodnik Katolicki”

– “Tygodnik Powszechny”

Od 2006 roku Szymon Hołownia rozpoczął również swoją karierę w telewizji. Brał udział min. w programach “Dzień dobry TVN”, “Bóg w wielkim mieście”, “Ludzie na walizkach”, “Mamy Cię” czy też “Mam Talent”. Dał też poznać się jako prezenter radiowy min. w Radiu Białystok oraz Vox FM.

Działalność charytatywna


Szymon Hołownia to jeden z założycieli fundacji “Pomoc Maltańska”. Oprócz tego w 2013 i 2014 roku założył dwie swoje fundacje. “Kasisi” oraz “Dobra Fabryka”. Obie fundacje zajmują się pomocą osobom zamieszkującym biedniejsze tereny Afryki oraz Azji.

Nagrody

Polski dziennikarz oraz publicysta jest min. laureatem nagród Grand Press w kategoriach “wywiad” oraz “dziennikarstwo specjalistyczne”. Oprócz tego Szymon Hołownia otrzymał także nagrodę “Ślad” i “Literacką Nagrodę Prezydenta Miasta Białystok”. W 2011 zdobył “Wiktora Publiczności” natomiast  w 2016 roku odebrał z rąk Rzecznika Praw Dziecka “Odznakę za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka”

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com